اخبار اقتصادی

تشکیل ۶ هزار پرونده بازرسی طی ایام نوروز در تهران/ میوه و نان در صدر شکایات

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، بر اساس برنامه وزارت صنعت در ایام پایانی سال مبنی بر تشدید بازرسی ها و همچنین شرایط خاص کشور در مبارزه با شیوع ویروس کرونا، تعداد بازرسی ها برای جلوگیری از سوءاستفاده برخی سودجویان، گشت های مشترک و بازرسی های با همکاری سازمان صنعت استان تهران، پلیس امنیت، سازمان حمایت و … انجام شده است.

گفتنی است بر اساس آمار بازرسی های سازمان صنعت استان تهران از اول فروردین ماه سال ۹۹ تا مورخ ۱۵ فروردین ماه تعداد ۴۹ هزار و ۲۵۰  بازرسی انجام شده که در نهایت منجر به تشکیل ۶ هزار و ۳۸ پرونده شده است.

بر اساس این گزارش، ارزش مجموع پرونده های تشکیل شده در ۱۵ روز ابتدایی سال جدید، بیش از ۷۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است. همچنین در این ایام هزار و ۵۶۶گشت مشترک نیز انجام شده است.

در ایام تعطیلات نوروز یعنی طی ۱۵ روز ابتدایی فروردین ماه سال جاری، سامانه ۱۲۴ نیز شکایات مردم را ثبت و از طریق این سامانه نیز ۴۶ هزار و ۱۰۳ تماس دریافتی، تعداد ۱۰۰۷ مورد به ستاد خبر برای بررسی ارجاع داده شد. نکته مهم این است که بیشترین میزان شکایات مربوط به میوه و نان بوده است.

بر اساس این گزارش، افضلی پور معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت استان تهران در خصوص مقایسه این آمار با مدت مشابه سال در گفت و گو با تسنیم گفت: این آمار به دلیل اینکه اولویت کاری بازرسی ها تغییر کرد و همچنین بازار تعطیل و نمایشگاه های بهاره برگزار نشد، نمی توان آمار مقایسه ای در این خصوص ارائه کرد. 

انتهای پیام/

www.tehranstar.com