اخبار اقتصادی

تشریح آخرین وضعیت شبکه‌های آب و برق استان گیلان

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، میثم جعفرزاده، مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو درخصوص آخرین وضعیت شبکه‌های برق و آب در استان گیلان افزود: در ابتدای حادثه ۱۹ پست فوق توزیع استان گیلان از مدار خارج شد که اکنون ۱۱ پست فوق توزیع برق وارد مدار شده و تنها یک پست انتقال ۲۳۰ کیلوولت و هشت پست‌ فوق توزیع خارج از مدار است.

وی حدود ۳۰ درصد خاموشی در استان را ناشی از خروج فیدرهای برق دانست و با اشاره به اینکه مجموع فیدرهای استان ۳۸۰ عدد است، گفت: تعداد فیدرهای ۲۰ کیلوولت خارج از مدار در ابتدا ۱۶۸ فیدر بوده که این عدد با تلاش‌های صورت‌گرفته در حال حاضر به ۱۲۳ فیدر بدون برق کاهش یافته است.

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو، شهرهای متأثر از قطع فیدر را شامل املش، لاهیجان، آستانه، سیاهکل، کلاچای، لنگرود و رحیم‌آباد دانست و تعداد روستاهای بی‌برق را ۲۸۰ روستا اعلام کرد.

جعفرزاده در رابطه با حل مشکل روستاهای بدون آب استان نیز گفت: در ابتدای حادثه ۵۵ روستا دچار قطعی آب شد که با تلاش گروه‌های عملیاتی، در حال مشکل قطعی آب ۱۹ روستای استان گیلان حل شده، ولی کماکان ۳۶ روستای استان با جمعیتی حدود ۶۵۰۰ خانوار بدون آب هستند و تلاش برای برقراری شبکه آبرسانی این روستاها ادامه دارد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com