اخبار اقتصادی

تحقق جهش تولید با میدان دادن به جوانان و رفع مشکلات تولیدکنندگان

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم افزود: بهترین مزیت کشور نیروی انسانی جوان، متخصص و کار آمد است.

وی اظهارداشت: برای رفع مشکلات کشور باید به جوانان این مرز و بوم بیش از گذشته میدان داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سال ۱۳۹۹ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام سال «جهش تولید» نامگذاری شده است. تحقق این شعار نیازمند همت و تلاش همه مسئولان نظام، همکاری و مشارکت تمامی آحاد جامعه البته با تکیه بر توان و ظرفیت داخلی و همینطور حمایت از تولید ملی است.

وی افزود: بطورکلی برای دست یافتن به جهش تولید هم باید عوامل کمک کننده را بکارگرفت و هم موانع را برطرف کرد.

مصباحی مقدم با بیان این که ظرفیت های کشور بی کران و لایزال است، اظهارداشت: برای تحقق شعار سال باید از این ظرفیت ها به نحو احسن بهره گیری شود.

وی ادامه داد: اکنون بخش بزرگی از توان تولیدی کشور در حالت خواب بسر می برد متاسفانه ظرفیت های خوابیده گاهی بیشتر از ظرفیت های فعال تولیدی مملکت است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اکنون موانع زیادی پیش روی برخی از تولیدکنندگان قرار دارد که برای جهش تولید این چالش ها و مشکلات باید برطرف شود.

وی افزود: متاسفانه مواد اولیه مورد نیاز تولید کنندگان به خوبی تامین نمی شود تا توان تولید بیشتر داشته باشند.

مصباحی مقدم اظهارداشت: شرکتی را می شناسم که روزانه شش تن پلاستیک تولید می کند در صورتی که می تواند ۶۶ تن تولید کند این حکایت از این دارد که مشکل اصلی تامین نشدن مواد اولیه برای تولید است.

وی ادامه داد: علاوه بر این بخشی از بنگاه های تولیدی هم نیاز به تامین سرمایه در گردش دارند که ضرورت ایجاب می کند بانک ها در تامین نقدینگی بنگاه های اقتصادی تلاش بیشتری به خرج دهند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com