اخبار اقتصادی

بهره برداری از مجهزترین ایکس ری کامیونی ساخت داخل در مرز شلمچه

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مرتضی بانک در مراسم بهره برداری از این سامانه، با اشاره به اینکه این دستگاه از محل اعتبارات داخلی سازمان منطقه آزاد اروند به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال ساخته شده است، اظهار کرد: این دستگاه ایکس ری مدل (x-ray- gahtri ) قادر است در یک ساعت حداقل ۱۲۰ کامیون و روزانه ۱۵۰۰ کامیون را اسکن و اطلاعات آنها را به اپراتورها منعکس کند.

وی با تاکید بر اینکه این دستگاه ایکس ری توسط متخصصان وزارت دفاع کشورمان ساخته شده است ادامه داد: این ایکس ری پرسرعت، پلاک خوانی و کانتینر خوانی را توسط دوربین انجام می دهد که با نصب این تجهیزات، گمرک مرز تجاری شلمچه، مجهز به ایکس ری کامیونی پیشرفته شد و مشکلات موجود در حوزه قاچاق کالا و مواد مخدر و عبور کالا از مبادی رسمی برطرف خواهد شد. 

به گزارش تسنیم، بندر خشک شلمچه بزرگترین بندر خشک تجاری کشور است که سالانه بیش از یک میلیارد دلار کالا و خدمات از این مرز به بزرگترین شریک تجاری کشورمان یعنی عراق صادر می شود.

در آیین بهره برداری از این پروژه غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و معاونین و مدیران دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی حضور داشتند.

بزرگترین و مجهزترین ایکس ری کامیونی پیشرفته کشور در مرز شلمچه از امروز فعالیت خود را در نقطه صفر مرزی ایران و عراق آغاز کرد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com