اخبار اقتصادی

بررسی راه‌های تحقق جهش تولید در بخش مسکن و حمل‌و‌نقل

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جلسه ستاد جهش تولید با مسئولیت معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی و جانشین وزیر در ستاد جهش تولید و با حضور سایر معاونان و مدیران عامل دستگاه‌های تابعه تشکیل شد و برنامه‌های این وزارتخانه برای تحقق شعار امسال مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که در وزارت راه و شهرسازی و به‌صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، جمع‌بندی‌های لازم درخصوص فهرست پروژه‌های مشمول طرح جهش تولید و جزئیات الزامات تحقق برنامه‌ها به‌تفکیک حوزه‌های مختلف و همین طور نحوه فعالیت مؤثر ستاد انجام گرفت.

در این جلسه این موارد جهت پیگیری اعضای ستاد به‌شرح ذیل تصویب شد:

۱) جلسات کمیته تخصصی ستاد متشکل از نمایندگان سازمان‌ها و شرکت‌ها با هدف تصمیم‌سازی،‌ ارائه پیشنهادات به ستاد پایش دقیق تصمیمات ستاد و گزارشات لازم با محوریت دفتر برنامه‌ریزی به‌صورت منظم و حداقل ۲ جلسه در هفته تشکیل می‌شود.

۲) بسته‌های پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی در دو بخش جداگانه با همکاری زیربخش‌ها برای حمل‌ونقل و مسکن تهیه خواهد شد.

۳) گزارش‌ها به‌صورت هر دو هفته یک‌بار برای ارایه به مقام عالی وزارت و رئیس جمهور توسط کمیته تخصصی تهیه و در جلسه اصلی ستاد جهش تولید در وزارت راه و شهرسازی نهایی خواهد شد.

۴) به‌جهت تسهیل، تسریع و تدقیق امور، گزارشات از طریق سامانه‌ای که توسط مرکز فاوای معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع ایجاد خواهد شد، ارسال و دریافت می‌شود.

۵) تقویم افتتاحات تهیه‌شده توسط معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع با همکاری زیربخش‌ها و با درنظرگرفتن پروژه‌های جهش تولید بِروزرسانی خواهد شد.

۶) کمیته تخصصی ستاد با همکاری افراد خبره اقتصادی شاغل در بخش‌های مختلف وزارت راه و شهرسازی و دستگاه‌های تابعه، متدولوژی مشخصی برای محاسبه کمّی رشد تولید ناشی از اجرای پروژه‌های جهش تولید در وزارت راه و شهرسازی طراحی و به‌همراه سایر پیشنهادات لازم ارایه کند.

انتهای پیام/+

www.tehranstar.com