اخبار اقتصادی

اقتصاد کرونازده آمریکا تا بهبود راهی طولانی و سخت در پیش دارد

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، نیل کاشکری، رئیس شعبه مینیاپولیس فدرال رزرو آمریکا گفت بهبود اقتصاد آمریکا از اختلال هایی که به خاطر شروع ویروس جدید کرونا به وجود آمده راهی طولانی و سخت در پیش دارد و برخی بخش های اقتصاد هر چند وقت یک بار بسته خواهند شد.

کاشکری در مصاحبه‌ای با شبکه سی بی اس گفت پیش بینی رونق سریع اقتصادی بسیار خوشبینانه است مگر این که درمانی برای بیماری کویید۱۹ ناشی از ویروس کرونا طی چند ماه آینده پیدا شود.

وی ادامه داد:« مسیری طولانی و سخت در پیش داریم تا به یک درمان موثر یا واکسن برسیم. به نظر من رسیدن به یک رونق V شکل بسیار بعید است».

 اظهارات کاشکری در شرایطی بیان شد که دونالد ترامپ قصد دارد هر چه زود تر اقتصاد آمریکا را بازگشایی کند. مهلت دستورالعمل های بی‌سابقه مبنی بر ماندن در خانه که باعث بسته شدن کسب و کارها و در خانه ماندن بسیاری از آمریکایی ها شده در پایان همین ماه تمام می شود.

 کاشکری گفت حمایت بیشتری برای کسب و کارهای کوچک علاوه بر ۳۵۰ میلیارد دلاری که در بسته کمکی ویروس کرونا در ماه مارس تصویب شده لازم است ولی او خوش بین است که کنگره کمک مالی بیشتری را تصویب کند.

 وی اضافه کرد به دنبال یک استراتژی ۱۸ ماهه برای برطرف کردن تأثیرات این ویروس بر سلامت و اقتصاد است. طی این دوره بخش های خاصی از اقتصاد احتمالاً بسته هستند و به طور متناوب با کارگرانی شروع به کار می کنند که کمترین خطر ابتلا را داشته باشند.

کاشکری گفت:« این موج کنترل های شدید تا زمانی که یک دارو یا واکسن کشف شود ادامه خواهد داشت».

 انتهای پیام/۶۷

www.tehranstar.com