اخبار اقتصادی

اشتباه خلبان دلیل بروز سانحه برای هواپیمای ایران ایر

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۱۹ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران پس از فرود در فرودگاه کرمانشاه دچار سانحه شد. مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در این‌باره گفته بود: پرواز تهران-کرمانشاه  حدود ساعت ۶ صبح امروز در زمان فرود در  فرودگاه کرمانشاه به دلیل نقص چرخ جلو دچار سانحه شد.

این در حالی است که هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه‌ای با تأیید خروج هواپیمای ایرباس این شرکت از سطوح پروازی فرودگاه کرمانشاه دلیل آن را  کاهش دید و پوشیده شدن محوطه پارکینگ فرودگاه به دلیل بارش برف و کولاک اعلام کرده است.

در این اطلاعیه آمده است؛ « به اطلاع می‌رساند صبح امروز (۱۲ بهمن ماه سال جاری) پرواز ۲۸۳  “هما” از تهران به مقصد کرمانشاه، پس از نشستن هواپیما در باند فرودگاه کرمانشاه، به دلیل برف و کولاک شدید، در زمان ورود به محوطه پارکینگ به جهت پوشیده بودن محوطه  از برف و به علت کم شدن دید به حداقل ممکن، هنگام خروج هواپیما از باند و ورود به پارکینگ، چرخ جلوی هواپیما وارد چمن کنار پارکینگ می شود.»

به گزارش تسنیم پیگیری‌ها حاکی از آن است که دید افقی در زمان فرود هواپیمای ایرباس ایران ایر به زیر ۳۰۰ متر کاهش یافته است. در اطلاعیه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز به طور تلویحی به اشتباه خلبان باعث بروز سانحه برای این هواپیما اشاره شده است.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com