اخبار اقتصادی

استانها در انتظار تاریخ، مکان و مدت نمایشگاه‌های بهاره

سعید ممبینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص آخرین وضعیت برگزاری نمایشگاه‌های بهاره در استانها اظهار داشت: در حال حاضر بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار، منتظر اعلام تاریخ،‌ مدت و مکانهای برگزاری نمایشگاه‌های بهاره هستیم. همچنین همه استانها در تلاشند با استفاده از امکانات استان با محوریت اتاق اصناف این نمایشگاه‌های را به بهترین شکل اجرا کنند.

وی با بیان اینکه برخی استانها ممکن است به دلیل رکود بازار، ترجیح دهند به صورت فروش فوق العاده اقدام به فروش کنند، گفت: قرار است در استانها نمایشگاه‌ها با کمک دولت مکان هایی برای نمایشگاه فراهم شود تا اصناف با کمترین هزینه بتوانند، حاضر شوند.

رئیس اتاق اصناف کشور در پاسخ به این سوال که آیا تا کنون استانی اعلام کرده که قصد برگزاری نمایشگاه بهاره ندارد، تصریح کرد: تا کنون هیچ استانی به صورت رسمی اعلام نکرده است که قصد برگزاری نمایشگاه ندارد و در سال گذشته نیز همه استانها به جز مرکز استان فارس این نمایشگاه‌ها را برپا کردند.

ممبینی با بیان اینکه در تهران ۵ مکان برای برگزاری نمایشگاه مشخص شده است، خاطر نشان کرد:‌ در حال حاضر مکان های برگزاری نمایشگاه در تهران در حال بررسی امکانات و میزان شرایط مناسب برای برگزاری است.

وی در پایان در خصوص تنظیم بازار شب عید، نیز گفت: طبق مصوبات ستاد تنظیم بازار، شرایط خوبی با کمک اصناف خواهیم داشت تا با توجه به ثبات قیمت و بدون نگرانی از کمبود کالا، سال خوبی را برای مردم رقم بزنیم. همچنین، در این ایام بازرسی‌ها نیز از نظر کیفی و کمی نیز با مشارکت اتاق اصناف،‌وزارت صمت و تعزیرات افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com