اخبار اقتصادی

ارائه آموزش رایگان ایمنی به ۳۰ هزار کارگر ساختمانی

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون  ،کار و رفاه اجتماعی  ، “حاتم شاکرمی”  در نشست هم اندیشی منطقه ای با نمایندگان تشکل های کارگری و تامین اجتماعی در محل سازمان تامین اجتماعی ،  باتاکید بر لزوم اجرای شفافیت در امور گفت: در این راستا با اصلاح آیین نامه مربوطه،  حضوربازرسان کار در بحث آموزش و مشاوره تا زمانیکه شاغل هستند ممنوع شده است.

به گفته وی، شورای عالی کار مظهر سه جانبه گرایی است و  تلاش شده بحث سه جانبه گرایی در شورای عالی کار و شورای عالی حفاظت فنی به طورکامل رعایت شود‌.

شاکرمی با بیان اینکه شرکت های استارت اپی از نظر بیمه ای دارای مشکلاتی هستند افزود: امروز برای حل مشکل بیمه ای افراد شاغل در شرکت های استارت اپی و فضای مجازی نیازمند مقررات جدیدی هستیم.

شاکرمی با تاکید براینکه هر گونه اصلاح آیین نامه هاو دستور العمل ها باید در راستای بهبود و ارتقای سه حانبه گرایی انجام شود تصریح کرد: این وزارتخانه آمادگی خود را برای بهبود بخشیدن به امر سه جانبه گرایی با حضور و نظر شرکای اجتماعی اعلام می کند.

معاون روابط کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از آموزش رایگان ایمنی برای ۳۰ هزار کارگر ساختمانی خبر داد و اظهار داشت: این وزارتخانه تفاهم نامه ای باسازمان تامین اجتماعی و با همکاری انجمن صنفی کارفرمایی منعقد کرده است که در این راستا تاکنون ۳۰ هزار کارگر ساختمانی آموزش های لازم به طور رایگان دیده اند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com