اخبار اقتصادی

ابلاغ دستور العمل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا در میادین میوه و تره بار

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم راهنمای گام دوم مبارزه با ویروس کرونا- فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط کار در میادین و بازار های میوه و تره بار منتشر شد.  برای مشاهده فایل مرتبطاینجاکلیک کنید.

 در راستای راهنمای گام دوم مبارزه با کرونا، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط کار در واحدهای صنفی پروتکل های بهداشتی اصناف از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده است.

بر اساس این گزارش یکی از راههای کاهش مواجه و قطع زنجیره تماس رعایت فاصله گذاری اجتماعی است. بسیاری از شاغلین صنایع و واحدهای تولیدی و خدماتی در معرض بیماری کرونا هستند و محل های کسب وکار یکی از اماکن تجمع محسوب می شوند که می توانند سبب انتقال بیماری گردند. از آنجایی که حفظ سلامت نیروهای کار از اهمیت بالایی برخور دار بوده مقررات ویژه ای از طریق فاصله گذاری اجتماعی علاوه بر رعایت اصول بهداشتی برای کاهش مواجهه متناسب با سطح اضطرار و درجه اهمیت فعالیت اقتصادی و صنایع در نظر گرفته شده است.

بازرسان سازمان حمایت، وزارت بهداشت و اتاق اصناف به صورت شبانه روزی وضعیت سلامت کالاهای تولیدی و توزیعی را رصد و پایش خواهند کرد و در صورت تخطی از ضوابط بهداشتی ابلاغی با واحدهای متخلف برخورد می شود.

بر این اساس از اصناف و مراکز صنعتی خواسته شده تا با ثبت نام در سایت وزارت بهداشت و امضای تعهدنامه مجوز بازگشایی بگیرند در غیر این صورت فعالیت آنها غیرقانونی است.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com