اخبار اقتصادی

آژانس بین المللی انرژی: رکود بازار نفت با کاهش تولید جبران نمی شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی امروز (چهارشنبه) پیش بینی کرد که در ماه آوریل تقاضا برای نفت ۲۹ میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت و به سطحی برسد که در ۲۵ سال گذشته نرسیده است.

این آژانس در گزارش ماهانه خود همچنین هشدار داد که کاهش تولید توسط کشورهای تولید کننده نفت نمی تواند به طور کامل در کوتاه مدت این افت تقاضا را جبران کند.

اگرچه آژانس بین المللی انرژی دستاوردهای روزهای گذشته و توافق ائتلاف اوپک برای کاهش تولید نفت را “شروع محکمی” خواند اما پیش بینی کرد که تقاضا برای این محصول به میزان متوسط ۹٫۳ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۰ کاهش خواهد یافت.

این سازمان بین المللی مستقر در پاریس همچنین ادامه داد که  با پایین آوردن عرضه بیش از حد نیاز و مسطح کردن منحنی انباشته تولید نفت، کشورهای تولید کننده در یک سیستم پیچیده کمک می کنند تا بدترین روزهای این بحران را پشت سر بگذارند.

بنا بر این گزارش، علاوه بر کاهش عرضه توسط اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و برخی کشورهای دیگر از جمله روسیه، انتظار می رود که برخی کشورها نیز خرید ذخایر استراتژیک خود را افزایش دهند.

آژانس بین المللی انرژی انرژی همچنین اعلام کرد: هنوز منتظر جزئیات بیشتر از سوی برخی کشورها در مورد کاهش تولید برنامه ریزی شده و پیشنهادات برای استفاده از ذخیره استراتژیک هستیم.

بر اساس گزارش این سازمان بین المللی، ایالات متحده، هند ، چین و کره جنوبی چنین خریدهایی را یا پیشنهاد داده اند یا در نظر دارند.

انتهای پیام/

 

www.tehranstar.com