اخبار اقتصادی

آغاز عملیات اجرایی پل سردار قاسم سلیمانی در لرستان

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عبدالهاشم حسن نیا با اشاره به افتتاح ۴۰ پروژه راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان در نهمین روز از دهه مبارک فجر اظهار کرد: عملیات اجرایی پل سپهبد شهید قاسم سلیمانی (بابازید) به طول ۱۳۸ متر با دو دهانه ۵۵ متری قوسی بتونی با اعتبار حدود ۲۵ میلیارد تومان امروز آغاز شد.

وی با اشاره به آغاز ساخت پل پران پرویز ادامه داد: بخشی از این پروژه‌ها شامل ساخت و تجهیز پنج باب راهدارخانه در چال‌ شیر، بزنوید، ‌مرگسر،‌ گله بادوش و فرسش در شهرستان الیگودرز است. ‌

وی با بیان این‌که روکش آسفالت ۱۱۵ کیلومتر از راه‌های سراسر استان به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: همچنین ۱۱ دستگاه پل در شهرستان پلدختر احداث، تعمیر و بازسازی شده است که شامل کیان آباد، شهید ولی اله آزادی (کلات زیودار) گل گل علیا و سفلی، چولهول ۱ و۲ و ۳،‌ دهلیج،‌ ابنیه فنی طولکش و چم گردله ۱ و ۲ است.

وی گفت: پروژه‌های احداث، تعمیر و بازسازی ۶ دستگاه پل در شهرستان چگنی شامل سبزوار،‌ژیری ژبان،‌ چم دیوان،‌ کلم‌بود، زمزم، تشکن نیز در جریان سفر امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بیان کرد: در شهرستان الشتر نیز پروژه‌های احداث، تعمیر و بازسازی ۷ دستگاه پل و آبنما،‌ شامل چشمه طلا،‌بیژن‌وند،‌کاکارضا قدیم،‌ کاظم‌آباد،‌ نیاز آباد،‌ آبنمای مومن‌آباد و قلایی به بهره‌برداری می‌رسد.علاوه بر بهره‌برداری از سه دستگاه پل در شهرستان دلفان،‌ سه دستگاه پل در شهرستان خرم آباد،‌ یک پل در بروجرد،‌یک پل در درود،‌ یک پل در کوهدشت در جریان سفر امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com