اخبار اقتصادی

آغاز ثبت نام صنوف کم خطر برای بازگشایی و دریافت پروتکل بهداشتی

علی عوض پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص بازگشایی صنوف کم خطر از فردا در کشور به جز استان تهران، اظهار داشت:  انشاالله از شنبه ٢٣ فروردین ماه صنوف کم ریسک بر اساس لیستی که اعلام شده در همه استانها به جز استان تهران با هماهنگی کمیته های استانی فعالیت خود را شروع می کنند.

وی گفت:همه مشاغلی که مجوز بازگشایی دریافت کرده اند باید قبل از شروع فعالیت با ورود به سایتی که وزارت بهداشت مشخص کرده، ثبت نام و پروتکل بهداشتی که تعیین شده را دریافت کند. بر همین اساس این سایت از صبح امروز برای استفاده صنوف مختلف فعال شده است.

نماینده اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه پروتکل تعیین شده برای هر صنف با توجه به شرایطی که دارند، متفاوت است، تصریح کرد: این پروتکل مربوط به سه بخش، ابزار آلات مورد استفاده هر صنف، موارد بهداشت عمومی و مواردی است که مشتریان باید در حضور خود در این صنوف رعایت کنند، است. 

عوض پور در پایان گفت: واحد های صنفی طی ۵۰ روز تعطیلی که به دلیل شیوع ویروس کرونا داشتند، ضرر زیادی متوجه آنها شد ولی امیدواریم با حمایت دولت و رعایت مسائل بهداشتی به زودی از این شرایط عبور کرده و همه صنوف بتوانند فعالیت خود را از سر بگیرند. در این مسیر بازرسان وزارت بهداشت، اتحادیه ها و اماکن سعی میکنند  بر اساس پروتکل طراحی شده، شرایط را رصد کنند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com